Türkçe  |   English

Saç Ekimi

 

Saç ekimi bir tür doku naklidir.Kişinin kendi dokusu nakledilir.

2 tür saç ekim tekniği vardır:

1. FUT (FOLLICULER UNIT TRANSPLANTATION)
İki kulak arasından 1-2 cm x15-20 cm lik şerit şeklinde cilt parçası çıkarılır.çıkarılan bu parça 1-3  kökü içeren küçük parçalara ayrılır. Hazırlanan bu parçalar(graft)1-3 mm lik özel kanal açan bistüri yardımıyla kelleşmiş alanda açılan kanallara yerleştirilir.FUT, FUE yöntemine göre daha önce keşfedilen bir yöntem olmasına rağmen günümüzde daha az olmakla beraber halen bazı durumlarda tercih edilmektedir.

2. FUE (FOLLICULER UNIT EXTRACTION)
0.6-07 mm lik  ince silindir şeklinde aletlerle  saç kökleri alınır .Bu saç kökleri saçsız veya seyrek saçlı bölgelerde uygun şekilde açılan kanallara yerleştirilir. Saç kökleri tek tek alındığı ve ince aletler kullanıldığı için  saçlı deride (köklerin alındığı bölgede) FUT yöntemindekine benzer çizgi şeklinde bir iz kalmaz. Ard arda bir kaç seans yapılacaksa daha uygun bir yöntemdir.

 

 

 

 

YASAL UYARI

Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar.

 

 

BASINDA YER ALAN MAKALELERİMİZ

 

 

BİZE ULAŞIN

Bahçelievler Mah. D-100 Yan Yolu Sok. No:14/B METROPORT BUSIDENCE Kat 9 Ofis: 903 Bahçelievler, İstanbul

(0212) 442 44 97

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

TELİF HAKKI

Copyright © Çavdar Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi